Hakkında
Muhammed TİYEK
Tiyatro Oyuncusu

DUYURU

Sevgili dostlar, oğlum Muhammed’im adına resmi bir WEBSİTESİ kurmuş bulunmaktayız. Adres: www.muhammedtiyek.com bu linkten internet üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Site de şiir, resim, video, ziyaretçi defteri bulunmakta. Ziyaretçi defterine duygu ve düşüncelerinizi, güzel dileklerinizi yazmanızı bekliyoruz. Ayrıca Deneme, oyun ve hikayeler bölümü de eklenecektir. Şiirler sesli ve yazılı olarak bölümlenmiştir. Sesli şiirler kendi sesinden videolar bölümümde bulunmaktadır. Ayrıca, resim bölümünde resimli şiirler de yer almaktadır.Yüzlerce şiir yazılmış ve bir kısmı kendi sesinden okunmuş. Resimler bölümünde oyunlardan, gezilerinden, arkadaş ortamında ve ailesiyle çekilmiş bir çok resim bulunmaktadır.Videolarda ney üflemesi, ata binişi, oyunlardan bölümler, skeçler, replikler vs. yer almaktadır. Son oynadığı ekiple oyun afişleri ve oyun frağmanı yer almaktadır. 

Sahne aldığı oyunları bütün olarak oyun bölümüne yayınlayacağız. Denemelerini denemeler bölümünde, hikaye ve oyunları da ayrı bölümlerde yayınlayacağız. Bunlar Muhammed’in kendi kaleminden. Bu anlamda site % 80 olarak tamamlanmıştır, bir çok malzeme daha olduğundan zaman zaman onları da siteye koyacağız.

Muhammed’imizi sevenlerinin her zaman hatırlaması dua ve güzel dileklerde bulunması, bu güzel anı, hatıra ve sanat eseri olan şiir, deneme, oyun, hikaye vs. malzemeleri yitip gitmemesi için, bu siteyi biz ailesi olarak hazırlamış bulunmaktayız. Selam, sevgi ve muhabbetle…

NOT: Elinde Muhammed’e ait fotoğraf, video, sesli kayıt bulunanlar varsa, bize Watsaptan gönderirlerse memnun oluruz. İrtibat:Hasan TİYEK - 0532 265 37 08

 

KENDİ YAZDIĞI BİYOGRAFİLERİ

1991 yılı 25 kasım ‘ da Adana’nın çetin geçen ilk kışında öğle vakti dünyaya  gözlerimi açmışım.İlkokul  ve lise öğrenimimi Adana ‘ da tamamladım.Üniversite İSTEK işletme bölümü okudum.Küçük ama aklı erer yaşlardan beri zehrini  vücudumda duymaktan mutluluk ve onur duyduğum tiyatronun çocuğu olarak içindeyim.Hayatımın yaşamsal dönemlerinden beri tiyatroyla ilgim kesilmedi . Ve hayatımın geri kalanında öğrenmeye , araştırmaya doymadan.Damarımda ki kan kadar sıcaklığını ruhumda hissettiğim sanatın mabedi olan tiyatromda sahne , ışıklar ve alkışlar demeye devam edeceğim.

“Zaten aktör dediğin nedir ki ? Oynarken  varızdır , yok olunca da sesimiz bu boş kubbede bir hoş seda olarak kalır.” Üstatlarıma saygı ve sevgiyle…

 

BİYOGRAFİ

1991 yılı Adana’nın en soğuk geçirdiği kış döneminde Kasımın 25 inde gözlerimi karla birlikte dünyaya açmışım. Şimdilerde üç çocuklu bir alenin ikinci sevinciyim. İlkokulu ve liseyi Adana’da kendimden ağır çantamla tamamladım. Üniversiteyi İskenderun Teknik üniversitesinde seyahat işletmeciliği bölümünde tamamladım. Sıcak ve bunaltıcı yaz günleri doğanın sesiyle sohbet edip şiirlerle buluştum. O zaman ki küçük boyuma bakmadan, minik adımlarla hayaller kurdum. Dünyadan dünyaya açılan kapı kulpu oldu şiirler bana, yaşamın yaşam içindeki sırrı gibi büyüklerimi ustalarımı dinledim. Okudum araştırdım dünyamı buldum.

 

BİYOGRAFİ

Adana da 1991 yılı kasım ayında doğdum. Küçük yaşlardan beri zehrini vücudumda duymaktan mutluluk ve onur duyduğum tiyatronun içindeyim. İlk okul lise ve üniversite boyunca tiyatro ile ilgilendim ve hayatımın geri kalanında öğrenmeye ve araştırmaya doymadan, damarlarımda ki kan kadar sıcaklığını da ruhumda hissettiğim sanatımın mabedi olan tiyatro da ışıklar, alkışlar ve sahne demeye devam edeceğim.

 

Eğitim

Üsküdar tiyatrosu,

Adana gösteri sanatları merkezi ,

Adana şehir tiyatroları konservatuarı

Ve özel egitimler

Tiyatrolarım

2011-2013 Mustafa kemal üniversitesi oyuncu- yönetmen

2013-2014 üsküdar tiyatrosu oyuncu

2014-2015 Adana gösteri sanatları merkezi oyuncu-teknik

2015 -2016 Adana şehir tiyatroları

 

Dizi

Karagül

 

Belirttiğim dönemlerden beri sahnelerdeyim, yetişkin ve çocuk oyunu olarak bir çok sahnede yer aldım.

info@muhammedtiyek.com
tiyekmuhammed
Copyright © 2017 muhammedtiyek.com Tüm Hakları Saklıdır.